חיפוש
  • Amit Kedmi

ניתוח התעלה הקרפלית ללא חתך

עודכן: 14 ביולי

לא מעט אנשים סובלים היום מתסמונת התעלה הקרפלית, המאופיינת על ידי תחושת כאב בשורש כף היד. מדובר בעיקר על אנשים המבצעים את אותה התנועה באופן חזרתי במשך שעות ארוכות, כמו למשל, עובדי מפעל או כל מי שעובד על מחשב במשך שעות ארוכות. הדבר נכון במיוחד עבור מי שאינו מקפיד על ציוד ייעודי, הנועד לשמור על מנח נכון של שורש כף היד ולמנוע את היווצרות התסמונת. לכן כל מי שחווה תחושת כאב בשורש כף היד, שאינה עוברת מעצמה, חייב לגשת לבדיקה ואבחון אצל רופא שמתמחה בתחום. במקרים מסוימים ניתן לטפל בבעיה באמצעות תרופות ייעודיות ותרגילי פיזיותרפיה, אך במקרים חמורים יותר, יהיה צורך לעבור ניתוח לתעלה קרפלית ללא חתך.

ניתוח התעלה הקרפלית ללא חתך
ניתוח התעלה הקרפלית ללא חתך

ניתוח לתעלה קרפלית ללא חתך – מי בכלל זקוק לכך?

התעלה הקרפלית ממוקמת בצד פרק כף היד והיא בנויה מעצמות שורש כף היד ומגידי השרירים, המאפשרים את כיווץ האצבעות. דרך התעלה הקרפלית עובר העצב המדיאני והיא תחומה על ידי רצועה, שאינה מאפשרת את ההתרחבות שלה. לכן כאשר אחד הגידים העוברים דרכה נפגע ומתנפח, נוצרת דלקת ובצקת, הגורמות לתחושת כאב עוצמתית בשורש כף היד. הבצקת מפעילה לחץ על העצב המדיאני, דבר שמכונה תסמונת התעלה הקרפלית. התסמונת עלולה להופיע כתוצאה ממאמץ ממושך על פרק כף היד, חבלה, תאונה, מחלות הורמונליות, מתח נפשי ועוד. הסימפטומים הראשוניים כוללים עקצוץ ונימול, ההופכים לאחר זמן מה לתחושת צריבה וכאב. כתוצאה מכך, המטופל יחווה חולשה בכף היד, קושי בלפיתה וקושי להחזיק חפצים. הטיפול הראשוני יכלול מנוחה של האזור, קיבוע ותרופות נוגדות דלקת. אך במידה ואין שיפור במצב, יהיה צורך בניתוח.


ניתוח לתעלה קרפלית ללא חתך – הדרך היעילה ביותר לשחרר את הכאב

אנשים שעברו את הטיפול השמרני ולא חוו שום שיפור במצב במשך חצי שנה ויותר, יזדקקו לניתוח לצורך שחרור הלחץ על העצב המדיאני. ללא טיפול מתאים המצב עלול להחמיר ותחושת הכאב רק תלך ותתחזק. לכן חשוב לגשת לרופא המתמחה בתחום, על מנת לקבל ייעוץ אישי. במקרה של ניתוח, התסמינים של התסמונת צפויים לחלוף בצורה מידית, אך ההחלמה מהניתוח עלולה להימשך מספר חודשים. ניתן לעבור ניתוח רגיל הכולל ביצוע חתך בשורש כף היד, או לחילופין, ליהנות מהליך מתקדם ומשוכלל יותר, שאינו מצריך חתכים ותפרים. באמצעות ניתוח אנדוסקופי ניתן להפחית את הלחץ הנוצר על העצב, ע"י שימוש בציוד מתקדם.


יש לכם שאלות נוספות בכל הנוגע לתסמונת התעלה הקרפלית? אנו במרפאה של ד"ר עמית קדמי נשמח לסייע ולייעץ לכם בנוגע לטיפול היעיל והמתאים ביותר עבורכם. ד"ר קדמי הינו רופא בכיר ביחידת כף היד במרכז הרפואי רבין השרון בפ"ת והוא משמש בתור מנתח בכיר בבית חולים אסותא ברמת החייל. נשמח לספק לכם פרטים נוספים לגבי ניתוח לתעלה קרפלית ללא חתך וכמובן לספק ייעוץ מקצועי ואבחון מעמיק. צרו קשר!


18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול